fbpx

Dle posledního průzkumu Salvádorské obchodní komory neprobíhá adopce přijímání Bitcoinů mezi podnikateli v El Salvadoru zrovna ideálně. El Salvador se zapsal do historie v září 2021, kdy jako první země na světě uznala Bitcoin jako oficiální zákonnou měnu.

Z 337 dotazovaných společností uvedlo, že mezi 15 lednem a 9 únorem jich jen 14% přijalo nějaké platby v bitcoinech. Dále více než 90% společností tvrdí, že bitcoin měl jen minimální vliv na jejich podnikání.

Vzorek dotazovaných společností se skládal ze 71% malých podniků, 13% středních podniků a zbývajících 16% byly velké podniky.

El Salvador pokračuje v rozvoji

Samotná adopce sice nejde podle plánu, přesto se však El Salvador drží dlouhodobé strategie podporovat svou ekonomiku a infrastrukturu bitcoinem. Ukázkou může být ambiciózní plán na vybudování Bitcoin City v hodnotě přes 1 miliardu dolarů, který chce financovat vydáním státních dluhopisů v bitcoinu.

Prezident El Salvadoru Nayib Bukele navíc slibuje svým občanům, že pro ně má nachystané další velké bitcoinové překvapení, které chce zveřejnit na Bitcoinové konferenci v Miami.

Zdroj: Cointelegraph